altarlinen.com

altarlinen.com

a magyar tudományos akadémia megalapítója vagyok
  1. A magyar tudományos akadémia megalapítója
  2. Plus károly szociális szolgáltató központ és gyermekjóléti szolgálat
  3. Csukás istván nyár a szigeten pdf
  4. Gyermek után járó pótszabadság igénylése

(A sorosista tudósokról annyit, hogy a mostani kutatói hálózatot pont egy fideszes, bizonyos Pálinkás József vezetésével állították fel, 2012-től. ami átláthatóan, igazságosan működött, igaz, egy átlagos kutató még mindig nettó 150 ezret keresett benne. ) Mégis, miért támad neki Palkovics László (Orbán Viktor) ilyen vehemenciával az MTA-nak és veri szét a magyar tudományos életet? Ennek két oka van: Az MTA doktoraiból és akadémikusaiból álló Stádium 28 szerint az Európai Bizottság 2021–2027 időszakra vonatkozó költségvetési tervében a regionális fejlesztési kiadások átalakításával Magyarország mintegy 6 milliárd euróval kevesebbet kaphat. Ennek oka az, hogy kisebb támogatás jut az infrastrukturális fejlesztésekre, míg a prioritások között megjelenik az ipari innováció. A korábbi felzárkózási EU-támogatások lenyúlása kormányközeli céghálózaton keresztül valósult meg. "Az új innovációs célok esetében viszont ezek az építőipari (és egyéb) vállalkozások nem lennének hiteles szereplők (Közgép, DunaAszfalt)" – írták.

A kutatóhálózat adja az MTA "gyakorlati" részét: több ezer kutató dolgozik benne, ők a magyar tudomány krémje. Amióta Palkovics elkezdte a háborút, több terv is napvilágot látott; a mostani verzió szerint feldarabolnák és "racionalizálnák" ezt a kutatói hálózatot, a maradékot pedig idén tavasztól projektalapúvá alakítanák. (Januárban egyébként Palkovics László még azt hazudta a főigazgatóknak és a Tudományos Dolgozók Országos Szakszervezetének, hogy nem nyúlnak a kutatóhálózathoz és a közalkalmazotti státuszokhoz, megmarad a kutatóközponti rendszer. ) A héten több szervezet is tiltakozott az átalakításnak nevezett rombolás ellen: Csütörtökön 400 kutató részvételével zajlott az MTA Akadémiai Dolgozók Fóruma, ahol elfogadtak egy nyilatkozatot arról, hogy alkalmatlannak és méltánytalannak tartják a minisztérium által kiírt pályázatokat a tudományos kutatások és az alapellátás finanszírozására. A Fórum mellett a magyar művészeti élet és az oktatás 566 képviselője írta alá azt a nyílt levelet, amelyben arra kérik a kormányt, hogy haladéktalanul állítsa le a Magyar Tudományos Akadémia átszervezését.

A levelet az Akadémiai Dolgozók Fóruma honlapján tették közzé. Ugyanilyen tartalmú nyílt levelet tett közzé a Lendület-program is, amely az elmúlt évtized tán legsikeresebb hazai tudományos kezdeményezése volt. Az MTA által 2009-ben elindított programban tudományterületükön kiváló eredményeket elérő fiatal kutatókat csábítottak haza, illetve marasztaltak itthon. Az átalakítások előtt a pártpropaganda alaposan megdolgozta az MTA-t: elkezdték terjeszteni, hogy "sorosista elemek" vannak a kutatók között és jött a szokásos handabandázás a liberálisokról. Egy munkatárs azt nyilatkozta a 168 Órának, hogy végveszélyben látják az állásaikat, nagy a pánik köztük, aki teheti, megy külföldre. Szerinte egyértelműen kijelenthető, hogy az akadémiai kutatóhálózat szétverése benne van a projektben. Egy történész az Indexnek írt sokkoló cikket arról, hogy bár ő bár még kisfiú volt a rendszerváltáskor és református gimnáziumba járt, mégis lebolsevikozták a kormánypropagandában. Egy másik tudós - aki korábban a Fideszre szavazott - a Válasz Online-nak adott interjújában festett nagyon sötét képet a magyar tudomány jövőjéről.

Vagyok

6 milliárd eurót nyúlhat le Orbán és közben olyan "tudósokat" toborozhat magának, akik boldogan tapsolnak a kormányzati őrülethez. A hivatalos szöveg szerint – így értesült a 168 Óra - májusban "drasztikusan átszervezi" Palkovics László a Magyar Tudományos Akadémia kutatóhálózatát. A lap úgy tudja, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium vezetője múlt hét végén Palkovics tavaly nyáron üzent hadat a Tudományos Akadémiának (kezdett neki az átalakításának), ekkor " csak" megszűntette az Akadémia függetlenségét azzal, hogy az Akadémia költségvetésének jelentős része átkerült a minisztérium felügyelete alá. Ebben benne volt az a 20 milliárd forint is, amiből eddig az Akadémia a kutatóintézet hálózatot üzemeltette. Tehát gyakorlatilag már most beszántották ezeket az intézeteket, illetve a kormányhoz kötötték őket. Az MTA idén még csak a háromhavi bértömeget kapta meg a tárcától, illetve 8 milliárdot a kiválósági programokra. A többi pénzt a törvényi előírás ellenére az ITM visszatartja.

Sunday, 27 February 2022